Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
august 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
« júl    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

AKO ĎALEJ, SKLOTATRAN POLTÁR ?

     Takto prejavili futbalisti TJ Sklotatran Poltár svoju radosť po poslednom zápase uplynulej sezóny. Akoby aj nie, však postúpili zo 4. ligy skupiny Juh do 3. ligy. A to už je dôvod na radosť a tiež patričnú oslavu v kruhu svojich fanúšikov. Ostáva len dúfať, že udalosti posledných dní neskalia ich radosť.

    V článku, https://poltar2.sk/o-co-sa-hra-v-tj-sklotatran-poltar/ktorý som publikoval na tejto stránke dňa 22. 6. 2018 som trochu priblížil dianie v tomto druhu športu. Už vtedy mi šiesty zmysel napovedal, že v blízkej dobe sa začnú diať udalosti, ktoré sa v súčasnosti dozvedáme z médií. Tento článok tak pošteklil ľudí z blízkosti TJ, že na schôdzi MsZ dňa 4. 7. 2018, poslanec Baník zareagoval voči mojej osobe dosť nevyberaným spôsobom. Jeho veľké poslanecké a manažérske Ego vzplanulo hnevom „spravodlivých“ a vytýkal mi, vytrhnúc jednu vetu z kontextu, že som ho obvinil z prania špinavých peňazí. Každý, kto si trochu pozorne prečíta tento článok, nenájde tam nič také. Za povšimnutie však stojí komentár pod týmto článkom:

Jano on 29.6.2018 o 11:01

a ešte sa treba opýtať funkcionárov TJ Poltár koľko z tých mestských peňazí – dotácií skončilo v rukách iných mužstiev a rozhodcov zo IV.ligy v sezóne 2017/18…

    Tiež sú zaujímavé aj komentáre, ktoré som skopíroval z FB účtu TJ Sklotatran Poltár :

16. jún, 17:54 ·

Marek Zeman Kupili si všetko smradi poltarsky

Juraj Samuelčík Medzibrod hral aspon cistu hru …a tou cistou hrou postupi o rok ….ale Poltar je vysmech ligy a hanba futbalu …a vedia to vsetci …zato co Poltar predviedol na jar …alebo minuly rok v boji o zachranu kupovanim rozhodcov …

Michal Tonhajzer Ľubomír Garaj ty si riaden… my sme balogu nedavali ani cent našou prioritou bolo hrať poctivo a bez podplácania narozdiel od Vás Poltárčanov.Tak si to v tej hlavičke poupratuj alebo ta s informáciami obišli?.

Michal Tonhajzer Všetko krásne,len kabíny,hrisko a hlavne ta vaša zhrdzavena tribúna by bolo dať do poriadku aby ste sa nehanbili v 3.lige.A na záver topka……tých vašich sfetovanych divákov a to prasa tučné neviem či dokončil základnú skolu,no máte to tam riadne pošahané!!!Chvala bohu ze palite preč zo súťaže bo skorumpované futbalové muzstvo tu nemá miesto a preto tam dlho nevydržíte!!!

Juraj Samuelčík Ale ved si chojte do 3 ligy …cela liga je rada ze sa zbavila Poltara…raz dojdu peniazky a 90 % cudzich hracov odide …lebo ti hraju len aby im piplo…a bude hrat jozef marcinek sam

Ivan Hutka Je troška smiešne hovoriť o výchove mládeže a potom kupovať do Áčka legionárov z Nigérie a Brazílie.

     Ako už asi mnohí viete, dňa 7. 7. 2018 prebehla v médiách informácia o akcii NAKA v BB, keď zadržaných a predvedených činovníkov v prípade športovej korupcie.

https://domov.sme.sk/c/20865732/naka-zasahuje-v-banskej-bystrici-v-pripade-sportovej-korupcie.html

     Po tomto všetkom aj zmienka o dotácii z mestského rozpočtu pre TJ (26 tis.€ plus 22 tis. schválených 4. 7.) a tiež dotácia z Akčného plánu 200 tis.€  na nové tribúny dostáva inú dimenziu. Bolo by zaujímavé vedieť, keby MsZ hlasovalo dnes za uznesenie o poskytnutí dotácie, koľkí poslanci by za toto zdvihli ruky.

    Som si vedomý, že aj po tomto článku si niektorí podporovatelia futbalu neodpustia jedovaté komentáre na moju adresu. Mňa vôbec nezaujíma, že niektorí ľudia prispievajú finančne na akýkoľvek účel. Ale si neprajem, aby určovali mne, alebo ďalším, ktorým napr. futbal môže byť ukradnutý, aby sme na túto ich zábavku prispievali. A je úplne jedno, či z rozpočtu mesta, alebo vstupným na zápas.

Ján Štefančík

 

 

8 Odpovedajú na AKO ĎALEJ, SKLOTATRAN POLTÁR ?

 • Vyšetrovanie je len na začiatku. Uvidíme Ako dopadne,obvinenia sú vážne a pán Baník by mal určite čo vysvetľovať nie len občanom,ktorí sa skladajú na jeho hoby ale aj poslancom ktorí mu v dobrej viere odhlasovali dalšiu finančnú dotáciu.PánStefančík robota ktorú robíte odhaľovaním korupčného správania niektorých činiteľov v Poltári konečne začala ľudom otvárať oči.

  • Ponúkam zaujímavé čítanie tu: https://www.bystricoviny.sk/sport/velke-zemetrasenie-stredoslovenskom-futbale-korupcna-afera-prinesie-obete/

   Zvlášť dávam do pozornosti tento odsek:
   Podľa zdroja portálu bystricoviny.sk  v kauze figurujú kluby Poltár (nováčik tretej ligy), Kalinovo (účastník tretej ligy), Krásno nad Kysucou (účastník tretej ligy), Tisovec (účastník štvrtej ligy) a Závažná Poruba (účastník štvrtej ligy). Okrem rozhodcov, ich asistentov a delegátov + funkcionárov klubov bol zadržaný aj jeden z členov Výkonného výboru SsFZ (jeho meno nebudeme uvádzať), no v súčasnosti má už v celom konaní figurovať ako svedok, čiže nie je medzi obvinenými.

 • 1. Plus JEDEN DEŇ 11. 7. 2018 o 17,00 hod.
  2. Krimi
  Obrovská KORUPCIA v slovenskom futbale: Už to vrie a rozhodcovia hrozia ŠTRAJKOM!
  V kauze figurujú kluby Poltár (nováčik tretej ligy), Kalinovo (účastník tretej ligy), Krásno nad Kysucou (účastník tretej ligy), Tisovec (účastník štvrtej ligy) a Závažná Poruba (účastník štvrtej ligy). Podľa informácií Plus JEDEN DEŇ skončili na výsluchu na polícii aj funkcionár klubu Poltár, poslanec Mesta Poltár Radovan B., ako aj tréner Kalinova Juraj R., i manažér Kalinova. Na výsluchu bol aj rozhodca, syn známeho trénera Ivana Galáda, Roman.

 • Pán Ján Štefančík opäť tu len závadzate a klamete občanov, nakoľko na mestskom zastupiteľstve 4.7.2018 sa vás pán Baník pred všetkými poslancami opýtal priamo ohľadne vašich publikovaných obvinení na adresu TJ Sklotatran Poltár a jeho osobu /práčka špinavých peňazí/, no vy ste len mlčali…Prečo ste pred všetkými poslancami nepotvrdili svoje slová, hmmm? A akým nevyberaným spôsobom reagoval voči vašej osobe – absolútne žiadnym o čom svedčí aj videozáznam z rokovania!!! Ja len pevne verím a určite v Poltári nebudem len jediným občanom, že pán Baník podá na vás trestné oznámenie za ohováranie!!! A vy sa potom už konečne spamätáte a prestanete tu a aj v iných diskusiách klamať, zavádzať a manipulovať občanov Poltára…

  • Hoci je Váš komentár na míle vzdialený od vecnej diskusie, napriek tomu to skúsim. Doporučujem prečítať pozorne článok https://www.bystricoviny.sk/sport/potrestanie-futbalovych-klubov-korupcnej-afery-sa-natahuje-komu-vyhovuje/, tam nájdete odpovede na Vaše otázky. Ja som len zhromaždil dostupné informácie, nikoho som neobvinil. Ak má niekto iný názor, kľudne môže podať trestné oznámenie. A nakoniec, prípadom sa už aj tak zaoberajú orgány k tomu určené. Čo sa týka funkcionárov klubov, ktorí sú obvinení, boli už zverejnení. A k tomu incidentu na MsZ len toľko, že odpoveď hľadajte tiež v tomto článku. Akékoľvek dohadovanie na MsZ by bolo z mojej strany kontraproduktívne. Takže celý Váš komentár s prepáčením, vyzerá ako veľmi trápny pokus o diskreditáciu mojej osoby.

 • A ešte jedna vec pán Ján Štefančík k tým vašim prekopírovaným komentárom z FB stránky TJ Sklotatran Poltár. A zase a zase len závadzate občanov, nakoľko ste vôbec neuverejnili aj odpovede na tieto ohováračské komentáre resp. ďalšie reakcie!!! A teda zámerne a cielene ste občanom podsunuli len to negatívne a váš pohľad !!!

  • panucci717, poslednýkrát povoľujem anonymný komentár, v ktorom sa útočí na autora článku. Nie je to ani športový, ani charakterný spôsob diskusie.

 • No vidíte, panucci717, ani Vy sa nepýtate mňa, čo máte napísať, potom prečo to požadujete z mojej strany? A odpovede, ktoré Vám chýbajú, si môže každý nájsť tam, kde som našiel komentáre s týmto súvisiace.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *