Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

PRACOVNÁ NEDEĽA POSLANCOV V POLTÁRI

       V nedeľu 26.11.2017 sa stretli v Pizzerii Caffé Bar priaznivci mladých futbalistov Poltára. Rodiča, hráči, tréner V. Sendrei, poslanci zastupiteľstva Martina Brisudová, Martina Tóčiková, Pavel Jánošík a napokon aj Ján Skypala.

Pozvaný bol aj manažér Futbalového klubu TJ Sklotatran Poltár MUDr. Baník, ktorý však neprišiel.

Predmetom debaty bolo :

  1. Financovanie klubu – nakoľko všetky finančné prostriedky, ktoré klub dostáva z mestských peňazí – rozumejte z peňazí nás občanov / pre rok 2018 už 25 000.- Eur / sú použité výlučne pre mužstvo dospelých A, ktorý je v súčasnosti na 1. mieste IV. ligy Juh. Žiaci a dorast – teda naše deti nedostávajú od TJ Sklotatran Poltár absolútne nič, ak nepočítame prací prach. Všetky náklady na šport teda znášajú rodičia / dresy, obuv, lopty, strava, cestovné na zápasy atď /. Deťom neboli dopriate ani finančné prostriedky ktoré poskytuje Slovenský futbalový zväz priamo na podporu mládeže. Nedali im ani to.

  2. Otázka uzatvorenia zmluvy medzi TJ Sklotatran Poltár a futbalovým klubom v Rimavskej Sobote, na základe ktorej mali naši nádejní mladí futbalisti hrať nie za Poltár, ale za Rimavskú Sobotu . Nikomu nebolo jasné, prečo vyháňame naše deti do Rimavskej Soboty, keď by sme si ich mali vážiť a oceniť za to, že sú ochotní na úkor svojho voľného času behať po trávniku a športovať, namiesto toho, aby sedeli v lepšom prípade za počítačom v horšom v pohostinstve za hracím automatom. Nikto z prítomných nechápal odkiaľ sa vôbec takáto myšlienky v hlavách a vedenia klubu zobrala. Všetci futbalisti odmietli svoje PRELOŽENIE do Rimavskej Soboty, za čo im patrí vďaka, pretože prejavili nevídaný patriotizmus k Mestu Poltár. Skrátka chcú reprezentovať svoje rodné mesto a nie Rimavskú Sobotu. Nápad PREDAŤ NAŠE DETI je nepochopiteľný aj z toho hľadiska, že ašpirujú na vedúce miesto v tabuľke a majú šanci postúpiť do vyššej triedy / ligy. Takže my máme super mladých futbalistov, ktorý nám priebežne môžu postúpiť do mužstva dospelých, kde budú hrať za darmo, nahradia cudzích futbalistov, ktorých v mužstve A musíme platiť a my ich vyženieme preč ???? Naviac sme slobodní ľudia v slobodnej krajine a nikto z vedenia klubu sa nespýtal hráčov nie to ich rodičov, či s preložením do RS súhlasia.

  3. Otázka prečo naši dorastenci a deti nemôžu trénovať na našom vlastnom futbalovom ihrisku ???? Musia sa uskromňovať na kuse trávy pred barom alebo na ihrisku v Novej škole ???? Nikto nechápe. Nie sú to vandali, ktorí by ihrisko a trávnik ničili. Vedia, že ak je tráva mokrá, mohol by sa trávnik poškodiť.

  4. Podľa zásady kam čert nemôže, pošle ženu, prítomné dámy našli riešenie. Pri schvaľovaní rozpočtu mesta PT na rok 2018 účelovo zaviazať dotáciu pre futbalový klub tak, aby časť peňazí určených futbalovému klubu, klub musel použiť výlučne pre dorast a žiakov. Zároveň s kalkulačkou v ruke zistili, že v rozpočte ešte v tomto roku sú nevyčerpané prostriedky v Športovej komisii a samotní poslanci nevyčerpali peniaze, ktoré boli určené pre mestské zastupiteľstvo. Tieto by mohli naši mládežníci dostať tento rok. Musia však spísať, čo potrebujú nakúpiť. Vyšlo najavo, že podmienkou regulárneho zápasu sú 4 lopty, ale nejak ich nemáme.

  5. Záver – TJ Sklotatran Poltár nie je osobný súkromný klub jeho predstaviteľov. Slúži pre rozvoj a podporu športu v našom meste a preto ho občania zo svojich daní aj financujú. Vážime si mimoriadny úspech družstva A dospelých. Za tento úspech však musíme platiť mnohým cudzím hráčom. Ale mimoriadne úspechy dosahuje aj dorast a to je naša budúcnosť. Takže si naše deti zaslúžia, aby športovali v dôstojných podmienkach a aby sa počet mladých ľudí, ktorí sa futbalu chcú venovať stále rozširoval. Možno úspechy žiakov a dorastu nie sú také viditeľné a populárne. Možne na ne nechodí toľko divákov. Toto sú ale naši budúci hráči. Nepredávajme si teda NAŠU BUDÚCNOSŤ .

     Takto to odznelo na spomenutom stretnutí. Po zasadnutí MsZ, sa situácia pravdepodobne upokojí, čo sa dá vyrozumieť aj zo slov pána poslanca Baníka. Tiež a hlavne vďaka poslancom, ktorí zdvihli ruky za úpravu rozpočtu na rok 2018 tak, aby sa časť sumy odsúhlasenej pre TJ dostala aj dorastu.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *