Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

POLTÁR – VOLEBNÁ ÚVAHA

    Je jeseň, ovce zliezajú z pastvín, je im nutné podhodiť troška sena a ja mám občas pocit, že niektorí ľudia, ktorým sa predstavili kandidáti do samosprávy, či už na post primátora, alebo poslancov, sa menia na hladné ovce, tj. začali bliakať viac ako zvyčajne.

     Kandidátka si nahodí červenú blúzku, čo je pre pár poltárskych „ toreadorov“ povel k útoku. Úlohou toreadora je predsa oslabiť, prípadne umlčať, najlepšie navždy.
Pod volebnou fotografiou Peťa Sitoru na jednej nemenovanej stránke sa rozoberajú poltárske drby, miesto toho, aby sme vyslovili názor na Peťovu víziu rozvoja mesta, lebo sú tam myšlienky hodné povšimnutia (mohla som tak spraviť, ale nie som FB priateľ, nuž nedá sa).
Gavalec a Baník nie sú na FB ( no toto!!!), nevedia sa nám týmto spôsobom ani predstaviť, ani brániť. Občas Andrejka, čo by verná životná družka, napíše svoj pohľad na vec a Paľkove potomstvo sa smelo , či nesmelo zastane otca.
Keď nič nemáme na kandidátov, vytiahneme na ľudí okolo nich, veď môžme, my sme predsa „spravodliví“. Skutočne?
Kandidáti idú s kožou na trh, musia prijať aj občasné šľahnutie bičom, ale prečo ich niektorí potrebujú doslovne stiahnuť z kože? Nemalo by to byť pred voľbami o programe, o tom ako daného človeka poznáme, čo má za sebou, akú má kandidát víziu do budúcna? A ak chcete, aj o účtovaní, ale vecne, bez emócii a zosmiešňovania.
Neuvedomujete si niektorí diskutujúci (česť výnimkám), že svojimi poznámkami urážate nielen kandidátov, ale aj nás, voličov toho ktorého kandidáta?
Je každého slobodná voľba komu dá svoj hlas. Kladiem si otázku, prečo sa pred voľbami z niektorých stávajú buď bliakajúce ovce, alebo nenažratí, krvilační vlci. Stačí menej útočiť, alebo menej piť 🙂 , lebo občas Vám prestávam rozumieť.

Autor: Vlasta Kuviková

Uverejnil: Ján Štefančík

2 Odpovedajú na POLTÁR – VOLEBNÁ ÚVAHA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *