Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Pestovanie cesnaku a ovocia v Rovňanoch „novým spôsobom“.

    Dňa 10.08.2019 založil VÚC BBSK sociálny podnik s názvom „Agro – drevinový ekosystém BBSK, s.r.o”. Vložil do neho 74-tisíc €.

    Citujem z článku v regionálnom denníku MY Novohrad: https://mynovohrad.sme.sk/c/22274588/krajsky-agrodrevinovy-socialny-podnik-v-rovnanoch-omladzuje-sad.htmlProjekt sociálneho podniku sa nám pomaly rozbieha. Koncom októbra sme zasadili prvý cesnak, ktorý plánujeme zužitkovávať v zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja – v školách či domovoch sociálnych služieb. Teraz robia ozdravný rez stromov, o ktoré sa dlhé roky nikto nestaral. Vítam zapojenie oboch škôl, ktoré sú nám svojimi vedomosťami a zručnosťami nápomocné,“ uviedol predseda BBSK Ján Lunter s tým, že je to zároveň pre žiakov týchto škôl výborná príležitosť na prax.

 

Ďalšia citácia.

Poslankyňa BBSK na Fb dňa 30. 6. 2019: Podnik bude zároveň výučbovou základňou pre študentov Spojenej školy v Poltári v odbore poľnohospodárstvo. MUDr Andrea Baníková poslankyňa BBSK za okres Poltár.

A hneď aj komentár riaditeľa Spojenej školy: Tento socialny podnik bude tesne fungovat s nasim regionalnym centrom. Odborneho vzdelavania,ktore vznikne po dodani technologie v celkovej vyske 700 tis.eur z prostriedkov EU ,ktore ziskala skola.

A aká je skutočnosť? Každý záhradkár vie, že burina v hriadke zeleniny je nežiadúca.

Kto prechádza cez Rovňany a pozrie sa na parcelu s cesnakom, vidí len burinu. Tak, ako je to zdokumentované na fotke. Všetky fotky v článku nafotené dňa 7. 7. 2020.

A ovocné stromy v sade? Prerezávanie motorovou pílou počas vegetácie, neošetrené rezy, okolo stromov tráva.

Kopanie jám pre výsadbu ovocných stromčekov podľa „najnovších výskumov“ sociálneho podniku a Spojenej školy vrtákom o priemere 30 cm.

Všetko o správnom sadení ovocných stromov tu: https://urobsisam.zoznam.sk/zahrada/zelenina-a-ovocie/vsetko-o-sadeni-ovocnych-stromov-a-krov

Toto má byť činnosť sociálneho podniku v Rovňanoch?

Mám obavy, že ak toto uvidí Prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc“ tak skolabuje.

Čo Vy na to, pán predseda BBSK a poslankyňa p. Baníková? Takto hospodárite s financiami daňových poplatníkov? Tunely, tunely a sem tam malá domov“?

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *