Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

P. S. Sitor a jeho polopravdy a klamstvá.

     Až do dnešného dňa som som si myslel, že na výrony pána Sitora nebudem reagovať. Dúfal som, že pán Sitor sa po jeho „oslňujúcom“ volebnom úspechu v posledných komunálnych voľbách niečomu priučil.

Avšak vďaka niektorým tupelám, ktoré zdieľali jeho Fb status, mi bolo dopriate vidieť neslýchanú znôšku poloprávd a lží, na ktoré musím zareagovať. Rozmením na drobné jeho tvrdenia v súvislosti s KD.

Citujem:

6. Rozpočet bol určený vo výške cca 2328 000€. Ešte bývalé vedenie vybavilo nenávratnú dotáciu v sume 1,8 miliona € a suma zhruba 528 000€ mal byť z rozpočtu z mesta. Dňa 23.2.2021 na msz za podpory primátorky „siedmi statoční“ navýšili túto sumu z našich daní o ďalších 174 000€.

7. Príspevky a argumenty na msz od „opozičných“ poslancov boli skutočne trefné… … a „vyvolení“ si urobili po svojom… … tie prepísknuté peniaze nad rámec…

 

Takže nalejme si čistého vína. Neviem na čom frčí p. Sitor, ale každý normálny občan Poltára vie, že MsZ sa konalo 22. 2. nie 23. 2. Projekt,ktorý je z roku 2014, je zastaralý, takže ten rozpočet je v dnešnej dobe vzhľadom k cenám už nereálny. Navyše je v ňom veľa chýb. Ale ako mohli všetci, (aj p. Sitor), zhliadnuť na videozázname, všetko okolo navýšenia vysvetlil Ing. Cifranič. Predpokladám, že p. Sitor vie, tak ako mnohí ďalší, že Ing. Cifranič je v stavarine odborník a ako zamestnanec MsÚ robí všetko pre to, aby sa v tomto prípade finančnými prostriedkami neplytvalo. Takže nie len „siedmi statoční“. O trefných“ argumentoch „opozičných“ oportunistov – poslancov som už písal inde. Napríklad tu: https://poltar2.sk/msz-v-poltari-dna-22-2-2021-reparat-25-2-2021/

Opäť citujem:

10. Okrem iného mnoho ľudí očakávalo, že na spomínanej rekonštrukcii bude pracovať aspoň nejaká tá firma z Poltára… …a čuduj sa svetu, jediná firma v Poltári je Karol Švingál s.r.o …

Pán Sitor a jeho fanúšikovia asi nevedia, že VO o projekt financovaný z dotácie sa môže zúčastniť len firma zapísaná v registri „Partnerov verejného sektora“. A toto VO vyhrala firma DAG SLOVAKIA a. s. Preto nie firma z Poltára. A firma „Technické služby Poltár, s.r.o.“ ktorá sa tiež podieľa na rekonštrukcii KD je zapísaná v registri.

Citujem:

12. Na včera-(štvrtok), bolo primátorkou mesta Poltár zvolané mimoriadne zastupiteľstvo, aby ozrejmila, prečo a ako sa navyšujú financie na spomínaný kultúrny dom, aby už neboli o tom dohady a situácia sa aspoň z časti upokojila..

13. Čuduj sa svetu, na svojom zvolanom zastupiteľstve nebola, resp. neprišla! …

…kto vlastne sedí na tom úrade v Poltári na primátorskej stoličke.. či ona.. jej zástupkyňa Bronislava…

Vysvetlite niekto p. Sitorovi, že na primátorskej stoličke nesedí žiadna „zástupkyňa Bronislava“, ale v neprítomnosti primátorku zastupuje pani poslankyňa a poverená zástupkyňa JUDr. Garajová. Minimum elementárnej úcty voči ženám vo funkciách by neškodilo. A to platí pre hlavne pre tých, ktorí sa „vytešujú“ na tej ich „najobjektívnejšej“ stránke.

Pán Sitor sa čuduje, že MsZ vo štvrtok viedla viceprimátorka. Ako bývalý poslanec by mal vedieť, že toto upravuje Zákon č. 369/1990 Zb. v § 13/b.

Na ostatné táraninky v jeho statuse nemienim reagovať, škoda drať klávesnicu.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *