Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ODMENY POSLANCOV MsZ SCHVÁLENÉ V UTAJENOM REŽIME

   Už sú štyri mesiace od začiatku nového volebného obdobia MsZ v Poltári, ale zdá sa, že k očakávanej zmene v myslení poslancov zatiaľ nedošlo. A tí noví sa priúčajú starým manierom veľmi rýchlo.

   Schôdza MsZ dňa 21. 2. 2019 začala celkom sľubne, keď primátorka požiadala prítomných o minútu ticha, čím bola vzdaná česť pamiatke zavraždených dvoch mladých ľudí pred rokom.

    Vzápätí však poslanci ukázali, že opustiť staré maniére bude pre nich veľmi ťažké. Snaha o očakávanú zmenu sa zatiaľ u nich neprejavila. Hneď prejednávaním prvého bodu programu poslanci ukázali, ako utajiť pred prítomnými občanmi zvýšenie svojich poslaneckých odmien. Predseda návrhovej komisie predniesol návrh na uznesenie bez zverejnenia čo i len jedného čísla. Z 12 prítomných ôsmi hlasovali za tento návrh, štyria sa zdržali, proti nebol ani jeden. Občania si môžu priebeh schôdze pozrieť na videozázname: https://vimeo.com/319822849 Tiež to môžu vidieť na fotkách, ktoré som urobil z videozáznamu. Tiež pripájam schválené odmeny. Túto informáciu som získal na druhý deň po schôdzi.

     Aby bolo jasné, nekritizujem výšku odmien, ale spôsob, akým došlo k schvaľovaniu. Pretože tak, ako každý kto je zamestnaný, má nárok na mzdu, tak isto aj poslanci majú nárok na patričnú odmenu za odvedenú prácu. Práca poslanca však nespočíva len v účasti na zasadnutí MsZ a v bezduchom dvíhaní rúk podľa toho ako to vyhovuje im. Vie niekto z občanov, kto je jeho poslanec, na koho sa má obrátiť, keď potrebuje riešiť nejaký problém, alebo má návrh ako zlepšiť život v meste? Prečo ešte doteraz nemajú poslanci pridelené rajóny, o ktoré by sa mali zaujímať prednostne?

     Keď som poukázal na rozbité autobusové nástupište a navrhoval som urobiť čím skôr opravu, vypočul som si kopec dôvodov ako a prečo sa to nedá. Len primátorka pochopila, čo je jej povinnosť a prisľúbila začať aktivity v tomto smere. A to som si ešte na druhý deň vypočul od predsedu Ekonomickej komisie, ako to on riešiť nebude, lebo to nie je v jeho kompetencii ako poslanca MsZ. Aké ešte kompetencie chce poslanec, mimo toho, že sme ho my, občania zvolili a platíme mu za unúvanie? To majú občania s každou sťažnosťou utekať za primátorkou, ktorá je beztak naplno vyťažená? Tak potom treba rozpustiť MsZ. Som presvedčený, že by to zvládli aj úradníci MsÚ.

    Páni poslanci, dúfam, že sa včas spamätáte, pretože aj keď sa väčšina z Vás dala zvoliť bez programu, (čo sťaží odpočet na konci volebného obdobia) budeme Vás naháňať, aby ste si tie odmeny skutočne zaslúžili.

Ján Štefančík

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *