Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

KRYJÚ NIEKTORÍ POSLANCI V POLTÁRI TRESTNÚ ČINNOSŤ BÝVALÉHO PRIMÁTORA ?

      Vážení občania mesta Poltár! S odstupom času, keď je už známy výsledok kontroly vyplatenia tzv. zlatých padákov, dá sa takmer s istotou usúdiť, že v tomto prípade išlo o úmyselnú trestnú činnosť.

     V tomto článku Vám názorne predvediem, ako hlasovali poslanci na schôdzi MsZ dňa 27. 12. 2018, keď svojím hlasovaním prejavili snahu zakrývať trestnú činnosť bývalého primátora. Ide o časť schôdze MsZ, kde bol na schválenie predložený návrh uznesenia, ktorým sa ukladá HK (hlavnému kontrolórovi) vykonať kontrolu vyplatenia odmien pracovníkom MsÚ.

      Väčšina občanov by takúto iniciatívu pokladala za samozrejmosť. Však ide o financie nás všetkých. Toto si však nejak nevedia uvedomiť všetci naši poslanci MsZ. Z 13 poslancov za toto uznesenie zdvihlo ruky len 7 poslancov: viceprimátorka – poslankyňa Garajová, Švingáľ, Skýpala, Jánošík, Sojková, Tóčiková, Kromholc.

   Poslanci Baník, Gavalec, Macove, Balog, Račko, Kurák sa zdržali.

    Hovorí sa, že poslanec hlasuje podľa svojho vedomia a svedomia. Táto výbava však podľa všetkého chýba spomenutým šiestim poslancom, ktorí svojím alibizmom vlastne prejavili snahu zakryť spáchanie trestného činu.

Túto časť hlasovania dokladám obrázkami, na ktoré som použil videozáznam.

    Na toto nadväzovalo ďalšie hlasovanie, ktorým sa schvaľoval plán kontrol HK po doplnení o kontrolu vyplatenia odmien. Tu sa už pomer hlasov zmenil, keď sa niektorí poslanci spamätali a za prijatie zdvihlo ruky 10 poslancov. Vôbec neprekvapilo, že poslanci Baník, Gavalec a Račko sa opäť zdržali, čím len potvrdili, že ich snahy sú namierené proti záujmom občanov mesta.

      Poslanci, z ktorých jeden je obvinený z trestného činu korupcie, druhý má na krku podľa výsledkov kontroly HK trestný čin porušenia povinnosti pri správe cudzieho majetku, tretí, ktorý iniciatívne pomáhal vyšachovať primátorku Poltára zo Združenia pre likvidáciu KO.

     Mňa by dosť zaujímalo, ako sa cítia voliči týchto troch nehanebníkov. Pretože títo ich voliči sa vlastne dostali do roly spoluvinníkov.

Ján Štefančík

Odpovedá na KRYJÚ NIEKTORÍ POSLANCI V POLTÁRI TRESTNÚ ČINNOSŤ BÝVALÉHO PRIMÁTORA ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *