Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
február 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
« jan    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

HISTÓRIA A SÚČASNOSŤ VEDENIA SPV DÁLOVCE s.r.o.

     V súčasnej situácii nezaškodí bližšie odkryť zákulisie okolo zámeru umiestniť tzv. spaľovňu TKO v našom regióne. Vlastníkom SPV Dálovce s.r.o. je Natália Hrachalová, konateľkou tejto firmy je Mária Hrachalová. No aby to bolo komplet, finančným riaditeľom je Jozef Koiš. Podnikateľská história aj súčasnosť týchto figúrok je veľmi zaujímavá.

    Pozrime sa teda na nich bližšie.

Najprv Natália Hrachalová:

Teraz Mária Hrachalová:

Nakoniec Jozef Koiš:

    Po spoznaní týchto informácií (sú volne dostupné) sa natíska myšlienka, ktože je skutočný investor, ktorý nám chce takýmto spôsobom vylepšiť život v tomto regióne? Keď zvážime, že: 1. V príslušných materiáloch SPV Dálovce s.r.o. figuruje ako budúci užívateľ tohto zariadenia. 2. Ani jedna firma, v ktorej figurujú tieto osoby, neoplýva financiami na uskutočnenie investície v uvedenom objeme 103,5 mil. €.

    Z toho vyplýva, že SPV Dálovce s.r.o. je pravdepodobne hmlou slúžiacou na zakrytie skutočného investora.

   Nakoniec legitímna otázka, ktorú by mali klásť občania primátorovi Poltára: od kedy vedel o tomto investičnom zámere a prečo to už neprejednal na MsZ?

Ján Štefančík

 

 

2 Odpovedajú na HISTÓRIA A SÚČASNOSŤ VEDENIA SPV DÁLOVCE s.r.o.

 • Dobrá otázka. Primátor o tom musel vedieť od chvíle, ako skutočný investor ktorého doteraz verejnosť nepozná sa dohodol, že mu Ipeľské Tehelne Breznička poskytnú pozemok. Až potom prišiel na scénu biely kôň SPV Dálovce sro.
  Ak si uvedomíme ako dlho trvá vypracovanie takéhoto projektu, musí to byť viac ako rok. Všetko tajil pred poslancami MsZ v Poltári!

 • Úmrtnosť na onkologické ochorenia sa rapídne v našom okrese zvýši. Zatiaľ v rámci Slovenska je okres Poltár na 3. mieste. Po dostavaní a spustení spaľovne dosiahneme prvenstvo. Taký prínos zo spaľovne je silne morbídny.
  Firma , ktorá je v dlhoch 580 tis.€ sa chce z nich dostať zvýšením úmrtnosti
  v našom okrese.
  Pri plazmovom spaľovaní netriedeného tuhého komunálneho odpadu sa do ovzdušia dostanú splodiny ťažkých kovov a pri prevládajúcom západnom prúdení vzduchu bude spád splodín pre obce ležiace na východ od spaľovne značne vysoký. Mali by sa postaviť proti aj obce ako Hrachovo , Hrnčiarske Zalužany a dokonca aj Rimavská Sobota
  Plazmové spaľovne vo svete sú poruchové a keď sa neudrží plazmové horenie , tak sa máme načo tešiť.
  Ak si chce niekto napchať vrecká cez tento projekt, nech ide ťažiť zlato do Detvy, tam mu to tiež nevyjde.
  Nie sme stoka Slovenska ani Európy.
  Preto veľké STOP zahrávaniu sa s naším zdravým!!!!!!!!!!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *