Oznam na Fb stránke Mestský úrad Poltár.
Vo štvrtok 7. mája 2026 sa v meste Poltár uskutočnil pietny akt pri príležitosti 81. výročia víťazstva nad fašizmom.
Musím uznať, že tohto roku sa táto akcia niesla v úplne inom duchu, ako po minulé roky.
https://www.youtube.com/watch?v=sWywlnM8iWQ
Hlavne vďaka tomu, že nás usporiadateľ ušetril táranín primátora Poltára – Petra Sitora.
Neušetril nám však uši drásajúcu hymnu ZSSR a pohľad na množstvo zástav tohto vražedného štátneho spolku.
Jedna vec je uctiť si pamiatku zosnulých vojakov ČA a ďalších, ktorí sa podieľali na porážke fašizmu. Iná je zasa pchať sa do análu súčasného fašistického zoskupenia – Ruskej Federácie.
Moderovania sa perfektne zhostila Ľubka Šálková.
Musím pochváliť aj viceprimátora Ing. Pavla Gavalca za prednesený prejav, ktorý nevybočil z rámca objektivity.
Taktiež príhovor Jána Iždinského – predsedu MO SZPB v Poltári bol maximálne objektívny.
Nechýbali ani dve smiešne postavičky patriace do gangu, ktorý je platený fašistickým
režimom Ruskej Federácie.
Ešte že sa pohybovali až na konci radu. Pripomínali chvost bájnej rohatej bytosti.
Tieto tiene kazili celkový dojem natoľko, až sa žiada napísať, že to bol pietny akt pri príležitosti 81. výročia obsadenia Slovenska.
Autor videozáznamu mesto Poltár. Fotky nastrihané z videozáznamu.
Ján Štefančík





Pridaj komentár